Közösségi tér kialakítása Vadosfán - Pályázat
Kedvezményezett neve:
Vadosfa Község Önkormányzata
A pályázati felhívás neve, kódszáma:
Településkép, közösségi tér fejlesztése, VP-7.2.1-7.4.1.1-16
Projekt címe:
Közösségi tér kialakítása Vadosfán
Projekt azonosító száma:
1778408566
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege:
22.038.682 Ft
A támogatás mértéke:
90 %
A finanszírozás típusa:
Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap
A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja:
- december 1.
A projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja:
- március 31.
Vadosfa Község Önkormányzata a Közösségi tér kialakítása Vadosfán című projektjéhez 22.038.682 forintos európai uniós támogatást nyert. Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap az elszámolható költségek 90%-át finanszírozza.
A fejlesztés célja a Vadosfa, Kossuth Lajos u. 15. sz, HRSZ 15/2 alatti épületben egy közösségi tér kialakítása. Megvalósul a belső vakolás, festés belső padlóburkolatok felújítása, külső és belső nyílászárók cseréje a meglévőkkel megegyező méretben és kivitelben, padlás és aljzat hőszigetelése, aljzat vízszigetelése, udvari térburkolat és rámpa kialakítása, megújuló energiahasznosító berendezés (napelemes rendszer) telepítése a hátsókertbe, infrapaneles fűtési rendszer kialakítása a helyiségekben, vizesblokk és akadálymentes WC kialakítása. Födémszerkezet 20 cm vastag utólagos hőszigetelést kap. A helyiségekben új hidegburkolat, illetve parkettaburkolat készül, a vizes helyiségekben pedig csúszásmentes kerámia lapburkolat készül. A vizes helyiségekben kerámia lapburkolat készül. A falazott szerkezetek belső felületén simítottvakolat fehér festéssel kerül kialakításra. A vizes helyiségek csempével burkoltak lesznek. A külső ajtók és ablakok fából készülnek hőszigetelő üvegezéssel a meglévőkkel megegyező méretben és kivitelben.
Az épületben jelenleg fűtési rendszer nem található. A megbecsült éves 8.500 - 9.000 kWh villamos energia fogyasztást egy 32 napelemből álló rendszer fogja megtermelni az északi oldalon levő kerítéssel párhuzamos elhelyezéssel. Hőleadás a helyiségekben telepített infrapanelekkel történik. A beépítésre kerülő megújuló energiaforrást hasznosító technológia a fűtési hőigényt, a világítási, használati melegvízkészítési és főzési energiaigényt is teljesen kielégíti. A felújítás után, a fejlesztés révén az épület akadálymentesen megközelíthetővé válik, és az épületen belüli akadálymentes közlekedés biztosított lesz.
A felújítás eredményeként a civil szervezetek, helyi közösségek és magánszemély igénybe vehetik a közösségi teret rendezvények, előadások tartására, a rámpa, az akadálymentes mosdó és ajtók kialakítása után a mozgáskorlátozottak is korlátozások nélkül látogathatják a közösségi teret.
Az épület födémjének, aljzatának hőszigetelése, hőszigetelt külső nyílászárók elhelyezése, napelemes villamosenergia-rendszer és infrapaneles fűtési rendszer hatására nagymértékben javul az épület energiahatékonysága, jelentősen csökkennek az épület fenntartási költségei, gáz, villanyköltségei. Megszűnik a fosszilis tüzelőanyagok felhasználása az épületben, ezáltal pedig a levegőszennyezés. Csökken a levegőbe kerülő széndioxid, ezáltal az üvegházhatás mértéke.
Telefon ( 0696 ) 253 494